Германија формира работна група за подготовка на следната сезона

РАКОМЕТ Иако голем е бројот на ракометни федерации што уште не се изјасниле за статусот на првенствата од тековнава прекината сезона поради коронавирусот, ...
| | веќе видена | слични

Сериозен удар за Германија, за германскиот фудбал. Имено среде пандемијата со Ковид-19, Фудбалската федерација на таа земја, како последица на коронавирусот, ...
| | веќе видена | слични

Рестартот на Третата германска лига треба да се случи на 30. мај, но големи проблеми има(ше) фудбалската федерација на четирикратниот светски првак со третиот ...
| | веќе видена | слични

Извршниот одбор на Фудбалската федерација на Црна Гора донесе одлука за финансиска помош на тамошните клубови кои се погодени од пандемијата на корона-вирусот. ...
| | веќе видена | слични

Останато

За уништувањето на здравствениот систем виновни се сите партии кои управувале со државата, но мора да се стави крај на тоа, на криминални тендери, директори ...
сите 152 | | | веќе видена

Етика за млади Луѓето ги слават оние што му се посветиле на добродетелството на образованието на другите. Меѓу нив ги изделуваат и посебно ги одбележуваат оние ...
сите 205 | | | веќе видена

„Македонското здравство реагираше навремено и добро се справи со пандемијата со коронавирусот.Состојбата со епидемијата на коронавирусот е под контрола. Бројот ...
сите 247 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германија формира работна група за подготовка на следната сезона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: