Голема новина од PayPal, купување со QR кодови

2 копии
3 копии

По појавата на ново жариште на коронавирус што предизвика страв од нов бран, Јужна Кореја денеска повторно активира низа мерки во борба против ковид-19.Во ...
| | веќе видена | слични

Јужна Кореја денес ги реактивираше серијата мерки за борба против коронавирусот по појавата на нови жаришта на инфекцијата, што предизвика страв од нов бран на ...
| | веќе видена | слични

Пикот доаѓа кога околу два милиони студенти се вратија на училиште во средата Здравствените власти во Јужна Кореја во средата објавија најголем број нови ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Од јужнокорејските граѓани ќе се бара да носат заштитни маски во такси возилата и јавниот превоз, почнувајќи од следниот вторник. Истата мерка ќе се применува ...
| | веќе видена | слични

Во Јужна Кореа бројот на случаи на коронавирус поврзани со инфекција од кластерите на ноќните клубови во Сеул се зголеми на 225. Од нив, 96 случаи се верува ...
| | веќе видена | слични

Останато

Додека трае постапката за отповикување на американскиот претседател Доналд Трамп, Националната гарда на САД е е во зградата на Конгресот. Фотографиите што ...
сите 658 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер Артан Груби добил казна од 500 евра како одговорно лице во Министерството за политички систем, во чии простории во понеделникот ...
сите 176 | | | веќе видена

Веб платформата Јутјуб соопшти дека го суспендирала каналот на американскиот претседател во заминување Доналд Трамп бидејќи го прекршил правилото за корисници, ...
сите 150 | | | веќе видена

Македонската ракометна репрезентација попледнево отпатува за Египет каде од утре, со дуелот против Шведска, стартуваат настапите на избраниците на Данило ...
сите 191 | | | веќе видена

„Република Македонија ќе стане нормална држава само со вистински, независни експерти во Државната изборна комисија, без наши и ваши, без експерти на ...
сите 189 | | | веќе видена

Поранешниот министер и пратеник Марјан Ѓорчев е назначен за стратешки партнер на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и советник на Извршниот комитет ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Голема новина од PayPal, купување со QR кодови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: