Борисов се договори со бугарскиот муфтија: За Рамазан бајрам молитви само во дворовите

Бугарскиот премиер Бојко Борисов се договори со бугарскиот главен муфтија Мустафа Хаџи молитвите на исламската верска заедница во земјата молитвите за ...
| | веќе видена | слични

Поддршката која Џо Бајден ја доби од спикерот Неси Пелоси и убавите зборови кои таа ги упати на адреса на демократскиот коњ во претседателската трка, екипата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Останува како легална битка на ВМРО-ДПМНЕ да ги повика граѓаните да отидат во подрачните единици на Министерството за правда и да се потпишат на иницијативата ...
сите 594 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 172 | | | веќе видена

Разменети мислења за актуелните состојби, регионалната политика, состојбата предизвикана од пандемијата со Ковид-19На средбата се дискутирало и за можностите ...
сите 194 | | | веќе видена

Од последниот онлајн состанок на македонско-бугарската историска комисија, која беше во нецелосен состав, одржан на 22 јануари, прво произлезе соопштение дека ...
сите 169 | | | веќе видена

Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва во „Што не е јасно“ во Алфа телевизија повторно го повтори прашањето упатено до Зоран Заев кој ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Борисов се договори со бугарскиот муфтија: За Рамазан бајрам молитви само во дворовите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: