Прво ланисирање на ракета со човечки екипаж од територијата на САД по девет години


Двајцата космонаути, кои следната среда првпат ќе полетаат со ракетата „Фалкон 9“ на приватната компанија СпејсИкс, пристигнаа вчера во вселенскиот центар ...
| | веќе видена | слични

Облаците и временските неприлики го одложија првиот лет на Crew Dragon, кој требаше да биде прв во последните десет години кој од тлото на САД ќе понесеше луѓе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лошото време беше причина за откажувањето на летот кој треба да означи нова ера на вселенските летови НАСА го одложи закажаното лансирање на првото човечки ...
| | веќе видена | слични

Долгоочекуваното лансирање на леталото „Драгон“ на „Спејс екс“ до Интернационалната вселенска станица, беше откажано вчера, 17 минути пред почетокот на ...
| | веќе видена | слични

 Компанијата на Илон Маск, SpaceX, во соработка со НАСА, работи на една од поважните вселенски мисии од изминативе неколку години. Ова е првата мисија со ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов ...
сите 487 | | | веќе видена

На 15 јуни Грците ја отвораат туристичката сезона , прво за гости од 29 земји а потоа и за сите други. Затоа тие подготвија еден вид „туристички водичи така ...
сите 244 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 107 | | | веќе видена

Петти јули е датумот кога ќе се случат изборите, тоа се 22 дена по завршување на вонредната состојба, согласно законот, изјави денеска Сања Лукаревска, ...
сите 379 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 101 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прво ланисирање на ракета со човечки екипаж од територијата на САД по девет години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: