Генерали Инвестментс: Балансиран пристап кон инвестициите, со поголем удел на индустриите кои подобро ќе ја издржат оваа криза

Портфолио менаџерите во Генерали Инвестментс составија резиме за тековните случувања кои влијаат врз пазарот на капитал и актуелни совети за инвеститорите. ...
| | веќе видена | слични

Денес е Меѓународен ден на борба против гладта Околу 265 милиони луѓе во светот годинава се очекува да се соочат со неизвесност во снабдување со храна, поради ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Светската програма за храна при ОН предупредува дека пандемијата на новиот коронавирус може да доведе до проблем со глад кај најмалку 14 милиони луѓе во Јужна ...
| | веќе видена | слични

На возрасен можеш да му објасниш што е дистанца од два метри, но како да им објасниш на деца од две-три години, се прашуваат родители чии деца наскоро треба да ...
| | веќе видена | слични

Поминаа повеќе од пет месеци откако во Вухан се појави нова заразна болест, Ковид-19 (коронавирус). Иако на почетокот се чинеше дека Ковид-19, ќе биде сличен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ден по средбата на владините коалициски партнери Зоран Заев и Али Ахмети од кусиот текст кој го објави лидерот на СДСМ и премиер на социјалните мрежи, не може ...
сите 140 | | | веќе видена

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата, а во тек е и теренска вакцинација. На вакциналните пунктови во државата и на терен, заклучно ...
сите 498 | | | веќе видена

Ете, тоа е голем клуб. Баерн Минхен одвои 1,1 милиони евра како помош за настраданите во поплавите во Германија, а посебно во Баварија. Во текот на изминатите ...
сите 327 | | | веќе видена

Охрид, 21. јули 2021 (ОХРИДПРЕС) – Стабилна е епидемиолошката состојба до COVID -19 во Охрид. Во модуларната болница веќе нема хоспитализирани пациенти, градов ...
сите 234 | | | веќе видена

Обвинителството не докажа дека поранешниот директор на УБК и уште шестмина припадници на специјалната полициска единица „Алфи“ се виновни дека извршиле тортура ...
сите 141 | | | веќе видена

Собраниската Комисија за труд и социјална политика денеска треба да расправа за Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за работните односи во ...
сите 109 | | | веќе видена

Бојан Јовановски – Боки 13 денеска околу 15 часот е спроведен во затворот во Идризово, каде треба да ја издржува деветгодишната затворска казна за случајот ...
сите 88 | | | веќе видена

Португалскиот прволигаш Санта Клара со победа од 3-0 против скопски Шкупи го напушти теренот на арената „Тоше Проески“ во меч од второто квалификациско коло од ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Генерали Инвестментс: Балансиран пристап кон инвестициите, со поголем удел на индустриите кои подобро ќе ја издржат оваа криза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: