Заменикот министер во МТСП Ѓонул Бајрактар и членови на неговиот кабинет во самоизолација поради коронавирусот


Дел од кабинетот на министерот за Труд и социјала, Ѓонул Бајрактар, односно вработени во неговиот кабинет се позитивни на Ковид 19, објави Алфа. Според ...
| | веќе видена | слични

Две текстилни работнички од иста конфекција во Штип се позитивни на корона вирусот. Конфекцијата има 100-ина вработени. Епидемиолозите од вчера го утврдуваат ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во Штип во рок од два дена регистрирани се три нови случаи на заразени коронавирус, од кои две се текстилни работнички во една штипска конфекција и еден лекар ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски денеска по објавувањето на трите нови слуачаи на заразени со коронавирус, во изминатите два дена истакна дека ...
| | веќе видена | слични

Две текстилни работнички од иста конфекција и еден лекар од приватна здравствена ординација се новите случаи на заразени со коронавирус во Штип. Епидемиолозите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се шири новиот кластер во Штип со двајца новозаболени од неделата, а за во вторник се очекуваат резултатите од земените седум тестови на високоризични контакти ...
| | веќе видена | слични

Новозаболениот доктор со КОВИД-19 вработен во една приватна здравствена установа во Штип, може да има поврзаност со заразениот таксист од пред неколку дена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фејсбук статус на Зоран Заев, претседател на СДСМ: Секое одложување на изборите е на штета на здравјето на граѓаните, на штета на економијата и на ...
сите 660 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 281 | | | веќе видена

Прва награда за ученичката во трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ 0д Охрид, Сара Џелили за најдобра литературна творба на наградниот литературен конкурс по ...
сите 124 | | | веќе видена

Уште не се знае кога угостителските објекти ќе очнат со работа. Тоа, според информациите, треба да го одлучи Владата на својата наредна седница, која се ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заменикот министер во МТСП Ѓонул Бајрактар и членови на неговиот кабинет во самоизолација поради коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: