Даштевски: Додека трае вонредната состојба во државата, небулозно е да се зборува за избори


Александар Даштевски во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за одржување на изборите каде посочи дека додека трае вонредната состојба во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

1. Канал 5 ексклузивно дознава дека Македонија оваа година ќе ги номинира Борис Кондарко и Оливер Дерковски за лауреати за Нобеловата награда во областа на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државната изборна комисија е загрижена за тоа како ќе гласаат лицата заразени со коронавирус и оние кои се во изолација. По протоколот одобрен од Владата за ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за заразни болести не им ги дала новите протоколи за гласање на претстојните избори на Државната изборна комисија, туку дополнително ќе го направат ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на Државната изборна комисија, Оливер Дерковски во своето гостување во телевизија Телма истакна дека е невозможно за 22 дена да се организираат ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Тврдењето на претседатeлот на Државната изборна комисија, Оливер Дерковски дека ДИК е предмет на притисоци укажува дека имаме работа со власт која сака ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Оливер Дерковски,претседателот на Државната изборна комисија во своето гостување на Телевизија Телма потенцираше дека во изминатиот период се врши голем ...
| | веќе видена | слични

„Јас сум член на ВМРО-ДПМНЕ, но немам вмровски позиции во поглед на датумот за избори“, изјави претседателот на ДИК, Оливер Дерковски за емисијата „Вин вин“ на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фејсбук статус на Зоран Заев, претседател на СДСМ: Секое одложување на изборите е на штета на здравјето на граѓаните, на штета на економијата и на ...
сите 782 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 281 | | | веќе видена

Прва награда за ученичката во трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ 0д Охрид, Сара Џелили за најдобра литературна творба на наградниот литературен конкурс по ...
сите 124 | | | веќе видена

Неспособноста на Владата се повеќе се гледа. Македонија во последно деноноќие има 37 новозаболени, а Словенија 4 дена по ред нема заболен од Ковид-19, се вели ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Даштевски: Додека трае вонредната состојба во државата, небулозно е да се зборува за избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: