Пандемијата на КОВИД-19 ги одложи Банкарските игри на финансиските организации

Спортските игри во организација на Синдикатот на финансиски организации на Македонија (СФОМ), традиционално по 22-ри пат на крајот на месец мај требаше да се ...
| | веќе видена | слични

Академикот Конески играше на првото екипно шаховско првенство на Југославија во Скопје 1946 година и беше прв претседател на Шаховскиот сојуз на Македонија ...
| | веќе видена | слични

Во конкуренција на импозантни 128 пријавени шахисти, по 15 кола тој убедливо победи со 13 поени Македонскиот велемајстор (ВМ) и репрезентативец Кирил Георгиев ...
| | веќе видена | слични

Овој фудбалер од гостиварското село Стенче играше за белградски БСК пред Втората светска војна и настапи за репрезентацијата на Југославија против Романија на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ Александар Николоски на својата Фејсбук страна објави дека точно се знае кој е одговорен за најлошите резултати во регионот, и ...
сите 554 | | | веќе видена

Неколку километри оддалечени, со различни аршини од владата, Скопје и околијата живеат во два различни светови. Скопаката наслеба Чаир која има најмногу жители ...
сите 174 | | | веќе видена

Новата реалност го смени светот, но не и македонските политички лидери – сите се за избори, но датум нема. Како по навика, партиите немаат договор, а власта и ...
сите 379 | | | веќе видена

„Негативна“, ова го објави на својот фејсбук профил новинарката Душица Мрѓа, откако гостин во нејзината телевизиска емисија беше потпретседателот на СДСМ, ...
сите 292 | | | веќе видена

Градоначалникот на Лос Анџелес, Ерик Гарсети, изјави дека од синоќа се укинува полицискиот час што во градот беше воведен од минатата недела. Полицискиот час ...
сите 468 | | | веќе видена

Професорката Мирјана Најчевска им порачува на Албанците во земјава дека треба на следниве избори да го столчат ДУИ, а ако не ќе останат заглавени на подолг ...
сите 110 | | | веќе видена

Полицијата и демонстрантите се судрија вечерва во близина на резиденцијата на британскиот премиер Борис Џонсон во Лондон за време на протестот по повод ...
сите 276 | | | веќе видена

Девет пријави за непочитување на протоколот за работа на угостителските објекти во услови на Ковид-19 поднел Државниот пазарен инспекторат за време на ...
сите 250 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пандемијата на КОВИД-19 ги одложи Банкарските игри на финансиските организации

Од:
До кого (е-маил):
Порака: