Вака се прави тоа: Новинарката „му ја затна муцката“ на арогантниот адвокат

4 копии

Новинарката Емела Бурџовиќ од босанската телевизија Н1, буквално му ја затна муцката и го остави без зборови адвокатот на Фахрудин Солак, кој е главен актер во ...
| | веќе видена | слични

Членовите на Државната агенција за истраги и заштитаСИПА, по наредба на Обвинителството и Судот на Босна и Херцеговина, пред три дена му ги одзеле мобилните ...
| | веќе видена | слични

Останато

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 255 | | | веќе видена

Микробиологот д-р Никола Пановски, препорачува во скопските општини Чаир, Сарај, Гази Баба и Бутел каде има најмногу заболени од коронавирус, да се стават во ...
сите 527 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Во неговото гостување во „Патот кон“ на Алсат, Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ рече дека доколку не се постигне консензус за датумот за изборите ќе се испрати ...
сите 560 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска повтори дека во наредниот период МВР ќе објави информации за отворените истраги во кои се инволвирани и ...
сите 267 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вака се прави тоа: Новинарката „му ја затна муцката“ на арогантниот адвокат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: