Коалициониот партнер на Заев: Министерството за здравство нема стратегија како да делува во корона криза


Вечерва во емисија „Топ Тема“ гостуваше Павле Трајанов кој што посочи дека министерство за здравство нема стратегија како да управува со корона ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за заразни болести не им ги дала новите протоколи за гласање на претстојните избори на Државната изборна комисија, туку дополнително ќе го направат ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на Државната изборна комисија, Оливер Дерковски во своето гостување во телевизија Телма истакна дека е невозможно за 22 дена да се организираат ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Оливер Дерковски,претседателот на Државната изборна комисија во своето гостување на Телевизија Телма потенцираше дека во изминатиот период се врши голем ...
| | веќе видена | слични

„Јас сум член на ВМРО-ДПМНЕ, но немам вмровски позиции во поглед на датумот за избори“, изјави претседателот на ДИК, Оливер Дерковски за емисијата „Вин вин“ на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на ДИК, Оливер Деркоски во емисијата „10 минути“ на ТВ21 посочи дека главна работа околу која треба да се фокусира вниманието е датумот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Александар Даштевски во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за одржување на изборите каде посочи дека додека трае вонредната состојба во ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ДИК, Оливер Дерковски во „10 Минути“ на ТВ 21 изјави дека во ниту еден случај не може да се организираат избори за 22 дена. – Согласно ...
| | веќе видена | слични

Нема поместување на позициите на власта и опозицијата за можниот датум за одржување на изборите и покрај новиот тридневен карантин во продолжениот викенд и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фејсбук статус на Зоран Заев, претседател на СДСМ: Секое одложување на изборите е на штета на здравјето на граѓаните, на штета на економијата и на ...
сите 659 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 281 | | | веќе видена

Прва награда за ученичката во трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ 0д Охрид, Сара Џелили за најдобра литературна творба на наградниот литературен конкурс по ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коалициониот партнер на Заев: Министерството за здравство нема стратегија како да делува во корона криза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: