Грција сепак ќе тестира туристи, но по случаен избор


Во повеќе земји од светот веќе започна олабавување на мерките поради пандемијата од „Ковид 19“, а еве ги најновите податоци за степенот на епидемијата, бројот ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Унгарија денеска ги отвори своите граници за државјаните на Србија, изјави унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто на граничниот премин Реске по ...
| | веќе видена | слични

Како што претходно беше најавено, Унгарија во понеделникот ги отвори своите граници за државјаните на Србија, изјави унгарскиот министер за надворешни работи ...
| | веќе видена | слични

Ако ги погледнете приходите од странските туристи во апсолутен број, поради ограничувањата воведени во битката против коронавирусот најмногу може да загуби ...
| | веќе видена | слични

Мирно и без проток на патнички возила. Ваква е сликата на ГП Богородица на македонско грчката граница веќедва месеци откако Владата заради пандемијата со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фејсбук статус на Зоран Заев, претседател на СДСМ: Секое одложување на изборите е на штета на здравјето на граѓаните, на штета на економијата и на ...
сите 660 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 281 | | | веќе видена

Прва награда за ученичката во трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ 0д Охрид, Сара Џелили за најдобра литературна творба на наградниот литературен конкурс по ...
сите 124 | | | веќе видена

Уште не се знае кога угостителските објекти ќе очнат со работа. Тоа, според информациите, треба да го одлучи Владата на својата наредна седница, која се ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грција сепак ќе тестира туристи, но по случаен избор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: