Професорите Фридман од САД и ЛИНДСЕТ од Финска добитници на почесното Рациново признание за афирмација на македонскиот јазик

Професорите д-р Виктор Фридман од Чикаго, САД и д-р Јоуко Сакари Линдсет од Хелсинки, Финска, се годинашни добитници на почесното Рациново признание за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерството за здравство апелира до граѓаните да ги почитуваат во целост мерките и препораките за заштита од коронавирусот. На вчерашната прес-конференција, ...
сите 654 | | | веќе видена

Француските угостители се подготвуваат за повторно отворање на нивните локали, предвидено со втората фаза за излегување од изолацијата воведена поради ...
сите 209 | | | веќе видена

Да се оди на избори или не прашање е сега. Шекспировата дилема во македонски услови на пандемија се наметнува поради зголемениот број на заболени и починати од ...
сите 478 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Професорите Фридман од САД и ЛИНДСЕТ од Финска добитници на почесното Рациново признание за афирмација на македонскиот јазик

Од:
До кого (е-маил):
Порака: