Доктор одговара дали сега е сигурно внуците да се гушкаат со бабите и дедовците

Многу лекари во светот сметаа дека за време на пандемијата со коронавирус, ризично е децата да ги прегрнуваат своите баба и дедо, затоа што можат да бидат ...
| | веќе видена | слични

Лили Тудор (11) го немаше видена својот четиригодишен полубрат Фреди Симс откако бри5анската влада во март го најави карантинот. Таа остана кај мајка ѝ а тој ...
| | веќе видена | слични

Жената која објави фотографии од своите внуци на Фејсбук и Пинтерест без дозвола од родителите на децата, мора да ги избрише, одлучи судот во Холандија. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешната манекенка Карла Белучи одбива да ги едуцира своите деца дома за време на карантинот, тврдејќи дека за нив е покорисно да се занимаваат со ...
| | веќе видена | слични

Холандски суд ѝ нареди на баба да ги избрише фотографиите на своите внуци на Фејсбук, откако таа ги објавила без дозвола од мајката на децата. Таа била ...
| | веќе видена | слични

Баба во Холандија доби судска наредба да ги избрише фотографиите од внуците шти ги објавувала на Фејсбук и на Пинтерест без дозвола од нивните родители – ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Холандскиот суд донесе пресуда дека баба мора да ги отстрани сликите на нејзините внуци од Фејсбук и Пинтерест, бидејќи ги објавила без дозвола од нивните ...
| | веќе видена | слични

Останато

Поради загубениот компас на СДСМ, бидејќи не знаат на каде тераат и важни им се единствено нивните функции, во Република Македонија за жал се случува ...
сите 1138 | | | веќе видена

„Луѓето секако ќе заминеа на туристичките места. Ние не можеме да ги спречиме, важно е само тие да се придржуваат до мерките“, вели министерот за здравство ...
сите 421 | | | веќе видена

За разлика од претходните денови, интензитетот на протестите ширум САД синоќа беше намален Протестите поради смртта на Џорџ Флојд беа главно мирни во големите ...
сите 516 | | | веќе видена

И додека на некои раскрсници полицијата ги проверува дозволите за движење, на друга раскрсница во време на целосен карантин, се бараше по некој денар за леб! ...
сите 215 | | | веќе видена

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски денеска информира дека на двајцата инспектори кои вчера вршеле надзор во угостителскиот објект ...
сите 164 | | | веќе видена

Д-р Алисија Вилсон, член на независниот тим на патолози кои ја извршиле обдукцијата по барање на семејството на убиениот Џорџ Флојд, изјави дека ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Доктор одговара дали сега е сигурно внуците да се гушкаат со бабите и дедовците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: