Извор на минерална вода среде речното корито во селото Дреново

Кичево Изолацијата во домовите сѐ повеќе ги тера луѓето да бараат оддишка во природата и да излезат од четирите ѕида на секојдневието што ни го наметна ...
| | веќе видена | слични

 Продолжуваме со турнејата низ Македонија и предели и краеви кои веројатно не сте ги посетиле досега, а ова лето претставува прекрасна можност за тоа. ...
| | веќе видена | слични

Македонија крие многу природни убавини, кои изгледаат како места од бајките. Во оваа магија спаѓаат и водопадите, едни од најфасцинантните природни убавини, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 298 | | | веќе видена

НОВИ 76 ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУСОТ Се зголеми бројот на заразени од коронавирусот. Според најновата статистика, бројот на заразени е 76, а тестирани се 885 ...
сите 300 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп побара поагресивна реакција од гувернерите кон граѓаните кои протестираат низ градовите во САД поради убиството на ...
сите 331 | | | веќе видена

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска изјави дека не би сакал да е вистина она што вчера на судењето на случајот „Рекет" го кажал Бојан ...
сите 158 | | | веќе видена

Флојд, 46-годишен Афроамериканец, почина минатата недела со лисици на рацете откако белиот полицаец Дерек Чавин со колено го притискаше на вратот неколку ...
сите 146 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Извор на минерална вода среде речното корито во селото Дреново

Од:
До кого (е-маил):
Порака: