Интензивна битка за спасување на муралите на Пикасо во Осло


Музејот за модерна уметност во Њујорк се вмеша во контроверзните планови за уривање на владината зграда во Осло, позната по славните бетонски мурали од Пабло ...
| | веќе видена | слични

Премиерката на Норвешка и членовите на нејзиниот кабинет со уличен танц го одбележаа националниот ден на земјата. Премиерката Ерна Солберг и над десетина ...
| | веќе видена | слични

Останато

За уништувањето на здравствениот систем виновни се сите партии кои управувале со државата, но мора да се стави крај на тоа, на криминални тендери, директори ...
сите 160 | | | веќе видена

Етика за млади Луѓето ги слават оние што му се посветиле на добродетелството на образованието на другите. Меѓу нив ги изделуваат и посебно ги одбележуваат оние ...
сите 205 | | | веќе видена

„Македонското здравство реагираше навремено и добро се справи со пандемијата со коронавирусот.Состојбата со епидемијата на коронавирусот е под контрола. Бројот ...
сите 247 | | | веќе видена

Што се случува со коронавирусот во Македонија е прашањето кое често се поставува последниве недели од кога почна да се зголемува бројот на новозаразени по ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интензивна битка за спасување на муралите на Пикасо во Осло

Од:
До кого (е-маил):
Порака: