Андоновиќ: Недефинираната фаза на пандемијата – дилема за организирање на избори


Светот влегува во изборна година, но се уште нејасната слика, во која фаза се наоѓа пандемијата на коронавирусот која ги подгрева и онака ,,жешките“ страсти ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев во емисијата „Детектор“ посочи дека власта бидејќи е неспособна да преземе корисни мерки и да ја послуша ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Ме радува што од СДСМ се вразумуваат и ги прифатија нашите барања дека со глава во ѕид, со уцени, со поставување на ултиматуми не се постигнува ништо и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев гостуваше во емисијата „Детектор“ каде што посочи дека ДИК има доставено мислење дека им се потребни минимум ...
| | веќе видена | слични

Апсолутно е неточно дека со почетокот на есента се очекува втор бран на коронавирусот. Евентуалниот можен втор бран на вирусот се очекува на почетокот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Игор Јанушев, генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Детектор“ запрашан дали очекува Комисијата за заразни билесто да даде појасен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев во своето гостување на телевизија „Стар“ потенцираше дека Зоран Заев и СДСМ зад завесата играат на ниски ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев во гостувањето на штипската ТВ Стар истакна дека не може да има избори во јуни зашто не може да се испочитуваат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Игор Јанушев, Генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во „Што мисли народот“ говореше за одржување на избори каде посочи дека не може да има ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на последниот ден од кампања вечерва беше на завршниот ...
сите 475 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(51) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени ...
сите 188 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 233 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 11 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Андоновиќ: Недефинираната фаза на пандемијата – дилема за организирање на избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: