Средба на Бектеши со претставници од ХОТАМ во Струга


Владата одржа седница на која се разгледуваа мерките за олеснување на вонредните мерки , воведени поради епидемијата на коронавирусот.
| | веќе видена | слични

Следете ја во живо прес-конференцијата на техничкиот премиер Оливер Спасовски, министерот за здравство Венко Филипче и д-р Жарко Караџовски од Институтот за ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Владата информираше дека претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски, заменикот на претседателот на Владата, задолжен за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од утре ќе се укине полицискиот час. Ваква одлука донела Владата на денешната седница, јавува ТВ21. Одлука има и за угостителските објекти. Тие со работа ќе ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Комисијата за заразни болести ги демантира информациите кои се пласирани денеска во одредени медиуми дека на утринскиот состанок е донесена одлука за целосно ...
| | веќе видена | слични

Во просториите на ФФМ, почна вториот состанок меѓу челниците на федерацијата, и претставници на прволигашките клубови, на кои ќе се одлучува дефинитивно дали ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 308 | | | веќе видена

Техничкиот премиер Оливер Спасовски по состанокот на Советот за безбедност посочи дека институциите мора да преземат одговорност и за парламентарните избори ...
сите 293 | | | веќе видена

„Бројките на новозаболени граѓани од коронавирусот деновиве, се директна последица од неработењето, популизмот и партиското профитерство на техничкиот министер ...
сите 579 | | | веќе видена

Паричните права од социјална и детска заштита за месец мај ќе бидат предвреме исплатени. Министерството за труд и социјална политика ги известува корисниците ...
сите 121 | | | веќе видена

„Ние сме единствената земја во светот која веќе го живее новиот бран на Ковид 19 вирусот кој е последица на лошо менаџирање и политички притисок на еден човек. ...
сите 132 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден епидемиолозите бележат повеќе од двојно зголемување на бројот на заболени од Ковид-19 за разика од претходниот кога беа регистрирани ...
сите 210 | | | веќе видена

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Средба на Бектеши со претставници од ХОТАМ во Струга

Од:
До кого (е-маил):
Порака: