Досега со скринигот во градинките опфатен 581 вработен – само еден позитивен случај на ковид-19,

Министерството за здравство информира дека во изминатото деноноќие направени се 184 тестирања во рамките на скрингот во градинките и сите се негативни.Од нив, ...
| | веќе видена | слични
14 копии
3 копии

Министерството за здравство информира дека согласно статистиката на Институтот за јавно здравје, до денес во рамки на скринингот на населението со ПСР тестови, ...
| | веќе видена | слични

Скринингот се врши преку Центрите за јавно здравје во лабораториите на Институтот за јавно здравје и МАНУ. Од досега направените 1.340 тестирања, 732 се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Тестирањето на вработените во градинките откри втор случај на заболен од коронавирус. Овојпат, како што извести Министерството за здравство, се работи за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Можно ли е 5 ти јули да биде заеднички прифатлив термин за одржување на изборите. Во исчекување на нова лидрска, но и поместување на позиции. O д Мала Речица ...
сите 810 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 281 | | | веќе видена

Коронавирусот не ги плаши жителите на Шуто Оризари. Во оваа скопска населба раздвижено е и за време на полицискиот час. Дел од жителите велат дека короната е ...
сите 221 | | | веќе видена

Прва награда за ученичката во трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ 0д Охрид, Сара Џелили за најдобра литературна творба на наградниот литературен конкурс по ...
сите 124 | | | веќе видена

Уште не се знае кога угостителските објекти ќе очнат со работа. Тоа, според информациите, треба да го одлучи Владата на својата наредна седница, која се ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Досега со скринигот во градинките опфатен 581 вработен – само еден позитивен случај на ковид-19,

Од:
До кого (е-маил):
Порака: