Денот кога Кометал ЃП го освои европскиот врв


Песната подолг период се пее, ја смислија Комити Стара Гарда во комбе на враќање од натпревар во Виена. Заедно со Драган Спасов Дац и композиторот Александар ...
| | веќе видена | слични

Вардаровото знаме вечно ќе се вее, а вардаровата песна секогаш ќе се пее. Ова се стихови кои Комитите, верните навивачи на Вардар ги пеат на секој натпревар за ...
| | веќе видена | слични

Драган Спасов Дац и Александар Митевски се прилично активни во изминатиот карантински период. Пред неколу дена ова дуо ја препреа легендарната „Кометал ...
| | веќе видена | слични

Клубот основан во скопското предградие, својот најголем процват го имаше во 2000-те години кога ѝ донесе огромна радост на цела Македонија. Цели 18 години ...
| | веќе видена | слични

Пред 18 години, на 19 мај 2002 година ракометниот клуб Кометал Ѓорче Петров од Скопје стана европски шампион во женска конкуренција и ни донесе моменти на ...
| | веќе видена | слични

Женскиот ракометен колектив кометал Ѓорче Петров во сезоната 2001/2002 го однесе македонскиот спорт на врвот на Европа со освојувањето на титулата во Лигата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За уништувањето на здравствениот систем виновни се сите партии кои управувале со државата, но мора да се стави крај на тоа, на криминални тендери, директори ...
сите 160 | | | веќе видена

Етика за млади Луѓето ги слават оние што му се посветиле на добродетелството на образованието на другите. Меѓу нив ги изделуваат и посебно ги одбележуваат оние ...
сите 205 | | | веќе видена

„Македонското здравство реагираше навремено и добро се справи со пандемијата со коронавирусот.Состојбата со епидемијата на коронавирусот е под контрола. Бројот ...
сите 247 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денот кога Кометал ЃП го освои европскиот врв

Од:
До кого (е-маил):
Порака: