Првите 7 еко автобуси со конвој од Загреб тргнаа за Скопје, в четврток ќе се пратат уште 6

Денеска од Загреб за Скопје тргнаа првите 7 еко автобуси за ЈСП „Скопје“ од германскиот производител „МАН“. Од претпријатието велат дека се очекува в четврток ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов денеска објави дека АСНОМ е третиот булевар кој што го завршуваат во последниов месец. Според објавеното, останува да ...
| | веќе видена | слични

Откако предходно министерот за полиција Наќе Чулев и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски ги прогласи за "луд, ненормален, шалабајзер" ...
| | веќе видена | слични

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов, преку Фејсбук му одговори на поранешниот прв човек на Скопје, Коце Трајановски кој ја коментираше набавката на новите ...
| | веќе видена | слични

„Менувањето на флотилата на транспортно претпријатие (во нашиов случај ЈСП) е перманентна активност. Само тотално неук и лаик врши промена на флотилата ...
| | веќе видена | слични

Во гаражата на ЈСП „Скопје“ во Автокоманда, меѓу двокатните кинески автобуси паркирани се и седумте нови еколошки возила од германскиот производител „МАН“. ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот скопски градоначалник Коце Трајановски објави статус на Фејсбук преку кој му се потсмева на актуелниот градоначалник Петре Шилегов во врска со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 385 | | | веќе видена

Од вчера е укинат полицискиот час. Но, и покрај олабавувањето на рестриктивните мерки, во сила остануваат препораките на Владата и Министерството за здравство ...
сите 325 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска имал средба со семејството на Емилија Динева од Дојран, жената која почина од последици по сообраќајна несреќа и ...
сите 233 | | | веќе видена

Од денешните 14 новозаболени во Скопје, шест се во Бутел, два во Чаир, еден во Карпош, Кисела Вода, Студеничани, Сопиште, Ѓорче Петров и Арачиново, истакна ...
сите 435 | | | веќе видена

Откако беа затворени на 13 март поради состојбата со коронавирусот, кафулињата и рестораните од денеска повторно почнуваат со работа. Отворени за гости ќе ...
сите 134 | | | веќе видена

Четиринаесетдневната вонредна состојба завршува в сабота, а партиите се уште се без договор за датум за избори. Владата прави проценка дали ќе бара ...
сите 432 | | | веќе видена

Економијата покажува се позагрижувачки податоци, односно првите два пакети воопшто не му помогнале на бизнисот, а третиот е само обид за предизборен поткуп, ...
сите 196 | | | веќе видена

 На литературниот конкурс по повод 24 Мај – Денот на македонските и сесловенските просветители, светите браќа Кирил и Методиј, распишан од страна на општина ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Првите 7 еко автобуси со конвој од Загреб тргнаа за Скопје, в четврток ќе се пратат уште 6

Од:
До кого (е-маил):
Порака: