Кафулињата ќе се „спасуваат“ со повисоки цени?


Од Здружението на угостители велат дека сите објекти се дезинфицираат . А, се прави нова распределба на масите и столовите за се запази растојанието. Тоа пак ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Британската Влада нема да го зголеми бројот на работници што ги плаќа државата, кои се на принуден одмор поради пандемијата со Ковид-19, објави „Фајненшл ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Угостителите во земјава бараат поскоро отворање на објектите, а во знак на револт тие денеска одлучија да пуштат гласна музика од 12 часот до 18 часот. Како ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Хрватското здружение на работодавачи и Владата водат интензивни преговори за новата програма за помош на економијата и зачувување на работни места откако ќе се ...
| | веќе видена | слични

 Дел од угостителските објекти со целосно изменет изглед. Сопствениците на терен со своите вработени ги прават и последните подготовки за своите гости за кои ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Охридските угостители, заедно со колегите од другите градови, денеска, со пуштање гласна музика во своите објекти (од 12 – 18 часот), го креваат својот глас, и ...
| | веќе видена | слични

Со цел да се чуе гласот на угостителите но и да повикаат на поскоро отварање кафеанџиите одлучија да повикаат на музика: Денеска од 12 до 18 часот сите да ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Трамп се закани дека ќе ја испрати војската за да ги угасне протестите во САД, поради смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд. Ако градовите и државите не успеат ...
сите 526 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 299 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук пишува дека ова што денес се случи со Дурловски е одраз не само на искривениот систем на вредности во кој силеџии се ...
сите 119 | | | веќе видена

Вечерва во вестите на Канал 5 свое јавување имаше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски посочи дека за да се одржат избори треба два чекори да ...
сите 620 | | | веќе видена

Британската Влада планира до крајот на јуни да го замени карантинот за патниците кои пристигнуваат на аеродромите, а воздушните мостови се појавија како ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кафулињата ќе се „спасуваат“ со повисоки цени?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: