Угостителите чекаат зелено светло за отворање на терасите


2 копии

Најдоцна до петок, пред завршување на вонредната состојба в сабота, ќе бидат донесени сите уредби од третиот пакет антикризни мерки. Нивното изготвување е при ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шпекулација е тоа дека само најмногу до двајца ќе можат да седат на иста маса доколку не се од исто семејство, изјави министерот за економија Крешник Бектеши, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Угостителските објекти кои имаат тeраси ќе можат да отворат утре, но ќе треба да ги исполнат препораките за дистанца и заштитна опрема. Другите угостители ќе ...
| | веќе видена | слични

Од Здружението на угостители велат дека сите објекти се дезинфицираат . А, се прави нова распределба на масите и столовите за се запази растојанието. Тоа пак ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за заразни болести ѝ препорачува на Владата укинување на полицискиот час, отворање на копнените граници од 1 јуни, отворање на угостителските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Трамп се закани дека ќе ја испрати војската за да ги угасне протестите во САД, поради смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд. Ако градовите и државите не успеат ...
сите 526 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 299 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук пишува дека ова што денес се случи со Дурловски е одраз не само на искривениот систем на вредности во кој силеџии се ...
сите 119 | | | веќе видена

Вечерва во вестите на Канал 5 свое јавување имаше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски посочи дека за да се одржат избори треба два чекори да ...
сите 620 | | | веќе видена

Британската Влада планира до крајот на јуни да го замени карантинот за патниците кои пристигнуваат на аеродромите, а воздушните мостови се појавија како ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Угостителите чекаат зелено светло за отворање на терасите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: