Туризмот меѓу најпогодените гранки во Малешевијата

Со прималиви пакет аранжмани хотелиерите долж Охридското езеро ќе ги привлекуваат туристите. Цените за семестување се намалени во зависност од категоријата на ...
| | веќе видена | слични

Жителите на големи туристички метрополи како што се Рим, Амстердам и Барселона уживаат во фактот дека во моментов нема гужва на секој агол.Пандемијата на ...
| | веќе видена | слични

Жителите на градовите како Рим, Амстердам и Барселона уживаат во тоа што моментално нема метеж на секој чекор. Пандемијата на коронавирусот го потресе светот, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Семејството на Дафинка Дина Муцунска е едно од малкуте во нашата држава кое веќе две децении упорно инвестира во хотелиерсвото и туризмот иако и сама е свесна ...
| | веќе видена | слични

Хотелиерите ги прават пресметките за формирање цени за сите категории резервации во приватното и хотелското сместување, информира Крсте Блажески претседателот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска во Струга одржа состанок со претставници на Хотелска асоцијација на Македонија (ХОТАМ ) и градоначалникот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Трамп се закани дека ќе ја испрати војската за да ги угасне протестите во САД, поради смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд. Ако градовите и државите не успеат ...
сите 526 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 299 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук пишува дека ова што денес се случи со Дурловски е одраз не само на искривениот систем на вредности во кој силеџии се ...
сите 119 | | | веќе видена

Вечерва во вестите на Канал 5 свое јавување имаше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски посочи дека за да се одржат избори треба два чекори да ...
сите 620 | | | веќе видена

Британската Влада планира до крајот на јуни да го замени карантинот за патниците кои пристигнуваат на аеродромите, а воздушните мостови се појавија како ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Туризмот меѓу најпогодените гранки во Малешевијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: