СДСМ: Исплашен од волјата на граѓаните, Мицкоски јавно излажа дека Словачка нема институции и прави се за да нема избори


Исплашен од изборен пораз Христијан Мицкоски продолжува да се однесува крајно неодговорно и незрело. Мицкоски и ВМРО ДПМНЕ прават се' само за да не се соочат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Секое одложување на изборите е на штета а здравјето на граѓаните, на штета на економијата и на демократијата. Лесно е да се направи разлика меѓу оние што само ...
| | веќе видена | слични

Евидентно е дека бројката на заболени од корона вирусот расте перманентно. Тие бројки се многу повисоки од оние кога почна кризата поради пандемија и дневно ...
| | веќе видена | слични

Нема консензус помеѓу политичките лидери за изборен ден. Не, бре, луѓе, лажат. Не е тоа работава. Нема консензус за тоа кој ќе ја лапне власта. Ех, да беше ...
| | веќе видена | слични

Состојбата со техничка влада е неодржлива. Доколку има улслови и согласно законските рокови – изборниот процес мора да продолжи таму каде што застана пред ...
| | веќе видена | слични

Според Уставот, изборите мора да се одржат дваесет и два дена по завршувањето на вонредната состојба, изјави вчера министерката за правда Рената Дескоска во ...
| | веќе видена | слични

Разговорите продолжуваат и сметам дека нема потреба да се драматизираат работите, а особено не да се поставуваат реципрочни ултиматуми, вели францускиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фејсбук статус на Зоран Заев, претседател на СДСМ: Секое одложување на изборите е на штета на здравјето на граѓаните, на штета на економијата и на ...
сите 659 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 281 | | | веќе видена

Прва награда за ученичката во трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ 0д Охрид, Сара Џелили за најдобра литературна творба на наградниот литературен конкурс по ...
сите 124 | | | веќе видена

Уште не се знае кога угостителските објекти ќе очнат со работа. Тоа, според информациите, треба да го одлучи Владата на својата наредна седница, која се ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Исплашен од волјата на граѓаните, Мицкоски јавно излажа дека Словачка нема институции и прави се за да нема избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: