Ai/DC


Ги симнале постоечките текстови на AC/DC, ги пуштиле стиховите низ тн Марков ланец ( Википедија ) и оставиле вештачката интелигенција да ја дижестира нивната ...
| | веќе видена | слични

Тим истражувачи од Високoшколската установа за економија и Московскиот универзитет во Русија, тврдат дека покажале оти вештачка интелигенција (АИ) може да ...
| | веќе видена | слични

Нова студија направена во Русија покажува дека вештачката интелигенција подобро од луѓето ги препознава карактерните црти на една личност, само со прегледување ...
| | веќе видена | слични

Останато

Владата до крајот на неделата, според најавите, треба да направи проценка дали е потребно прогласување нова вонредна состојба.Тековната вонредна состојба што ...
сите 605 | | | веќе видена

Според информациите од Центарот за јавно здравје во Велес во изминатите 24 часа нема ново регистрирани заболени од Ковид -19, а со тоа во Велес петти ден нема ...
сите 573 | | | веќе видена

Наќе Чулев, министерот за внатрешни работи, на денешната прес-конференција на првиот ден откако е укинат полицискиот час по 66 дена во Македонија објави дека ...
сите 244 | | | веќе видена

Нова искра во односите меѓу Бугарија и Русија предизвика рускиот патријарх Кирил со именувањето на светите браќа Кирил и Методиј како словенски учители при ...
сите 197 | | | веќе видена

Да не се промовираат мерки чие спроведување е во тек и со кои јавноста е веќе запознаена, како и мерки кои не се непосредно поврзани со санирање на последиците ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ai/DC

Од:
До кого (е-маил):
Порака: