Фајнанс тинк: Потребно е ревидирање на даночните стапки за да се покрие буџетскиот дефицит и јавниот долг

Ребалансот беше очекуван, но донесен со значајно задоцнување, во контект на потребата тој да ја демонстрира посветеноста на владата кон кратење на сите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На владината седница одржана на 15-ти мај 2020 година, Владата на Република Македонија донесе уредба за изменување и дополнување на буџетот за 2020 година со ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Ребалансот на буџетот е донесен со задоцнување, а непродуктивните трошоци не се доволно скратени – реагираат од Институтот за економски истражувања Фајненс ...
| | веќе видена | слични

Ребалансот на Буџетот е задоцнет и предизборен и најверојатно до крајот на годината ќе треба уште еден ребаланс – сметаат од Институтот Finance Think . Има ...
| | веќе видена | слични

Владата го усвои Ребалансот на Буџетот на 15 мај 2020. Ребалансот беше очекуван, но донесен со значајно задоцнување, во контект на потребата тој да ја ...
| | веќе видена | слични

Останато

Според податоците на Министерството за здравство, на Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 6 пациенти. Таму вкупно се хоспитализирани 87 ...
сите 863 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски денеска е на средби со жители во скопската општина Гази Баба.„Ние сме на потег, да си ја сочуваме сигурноста и да ...
сите 480 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев и носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на гостувањето на телевизија Канал 5 во емисијата „Само ...
сите 311 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора објави мапа на земји со услови под кои странците можат да влезат во Црна Гора. Не е дозволен влез од Србија, Северна Македонија, Русија и ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фајнанс тинк: Потребно е ревидирање на даночните стапки за да се покрие буџетскиот дефицит и јавниот долг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: