Ги предупредивме обложувачите: Само една победа на домаќините во девет меча од Бундеслигата


По повеќе од два месеца, елитниот европски фудбал повторно е активен. Во германската Бундеслига се одигра 26-тото коло, прво во ерата на пандемијата од ...
| | веќе видена | слични

Денеска се игра 126. дерби меѓу Борусија Дортмунд и Баерн Минхен, и може многу да одлучи за титулата. Тоа е најголемото дерби во Бундеслигата, со оглед дека ...
| | веќе видена | слични

Борусија Дортмунд – Баерн Минхен (18:30ч) Последното големо дерби го проследивме на 8 март, кога се сретнаа Јувентус против Интер. Оттогаш пандемијата со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Борусија Дортмунд го пречекува Баерн Минхен и ќе се обиде со триумф да ја направи сезоната во Бундеслигата уште поинтересна.По 27 одиграни натпревари Баерн ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Бундеслигата се комплетираа две кола кои беа одиграни по протоколот поради пандемијата од Ковид-19, паѓа во очи леснотијата со која гостите освојуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тимот на Лајпциг попладнево го совлада Мајнц со 5:0 во дуелот од 27-то коло од Бундеслигата. Ова е втора победа на тимот предводен од тренерот Јулијан ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во однос на состојбата со пациентите во инфективните оддели и болниците ширум државата, министерот венко Филипче на денешната прес конференција истакна дека на ...
сите 472 | | | веќе видена

И додека на некои раскрсници полицијата ги проверува дозволите за движење, на друга раскрсница во време на целосен карантин, се бараше по некој денар за леб! ...
сите 232 | | | веќе видена

Тимчо Муцунски, секретарот за меѓународна соработка во ВМРО-ДПМНЕ преку својот твитер иронично го искоментира барањето за брзи избори кои власта настојува да ...
сите 503 | | | веќе видена

Во Вашингтон за утре е закажен голем протест против расната сегрегација и неправдата околу полициското насилство врз црномурестото население во САД. Протестот ...
сите 235 | | | веќе видена

Додека траеше погребот на Џорџ Флојд, насилните протести продолжија ширум САД. Кулминација на полициската бруталност на плоштадот Нијагара во Бафало точно пред ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ги предупредивме обложувачите: Само една победа на домаќините во девет меча од Бундеслигата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: