Фајнанс тинк за сите економски мерки на Владата: Задоцнет ребаланси, остануваат области за делување


На 25 март ја повикавме Владата за навремени мерки за спас на економската активност, со добра таргетираност, со цел ублажување на ефектите од ширењето на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владата предводена од СДСМ продолжува со заложбите за поголема помош на граѓаните ,компаниите ,стопанството погодени од коронакризата, преку пакет економски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Александар Ивановски, поранешен даночен инспектор во Управата за јавни приходи во Скопје, денеска раководи со секторот за даночна политика во Европската ...
| | веќе видена | слични

Преку пакет економски мерки кои имаат за цел  зголемување на  личната ,но и јавната потрошувачка и ќе допринесат за побрза трансформација на економијата. Во ...
| | веќе видена | слични

Владата смета дека со домашната платежна картичка што ќе ја добијат дел од граѓаните, не само што ќе им помогне на оние кои имаат потреба од средства, туку ќе ...
| | веќе видена | слични

Преку креирање дигитална платформа се планира да се зголеми конкурентноста и да се отвори можноста за пласирање на финални производи од текстилните компании и ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерката за економски прашања во техничката влада, Мила Царовска денеска изјави дека не се доцни со економските мерки, туку дека третиот сет мерки ќе ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерката Царовска уверува дека не се доцни со уредбите за економските мерки од третиот пакет за справување со последиците од корона. Вели дека мерките ...
| | веќе видена | слични

Вицепреиерката за економски прашања Мила Царовска, денеска ги отфрли тврдењата дека се доцни со економските мерки за справување со коронакризата, односно со ...
| | веќе видена | слични

„Изгледа, дури и времето на светска пандемија не беше доволно за Владата на Република Северна Македонија да се откаже од старите и новите навики за регионална ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Остануваат уште шест дена политичките партии и коалициите кои ќе учествуваат на предвремените парламентарни избори на 15 јули да ги претстават своите изборни ...
сите 598 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 259 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Северна Македонија и Албанија, изјави бугарскиот ...
сите 233 | | | веќе видена

Во изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ граѓаните на Иловица и Штука ќе најдат дека тие ќе одлучуваат што ќе се случува со рудниците овде. Вие сте тие што ќе ...
сите 197 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ и носител во изборната единица три, Зоран Заев, на вечерашната трибина во Штип пред граѓаните порача дека за три години СДСМ покажа ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фајнанс тинк за сите економски мерки на Владата: Задоцнет ребаланси, остануваат области за делување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: