„Тајното писмо“ во книгите

Некои книги се како тајно писмо. Тие трагаат по својот адресат. Иако тој уште не знае колку таа книга ќе биде значајна токму за него. Колумна на Кица Колбе. ...
| | веќе видена | слични

Дара Бубамара работно ја дочекала 2020 година, а во разговор открила дека ќе се потруди во иднина да биде што повеќе секси и привлечна.Како што вели, епитетот ...
| | веќе видена | слични

Петнаесет годишната Марија Таковска од Скопје е пример за храброст и истрајност, по 51 ден поминат во болнички кревет. По трите операции на ‘рбетот, тогаш 12 ...
| | веќе видена | слични

Државниот секретар доктор Владимир Милошев денеска потпишал дозвола пејачката Тања Царовска која со своето малолетно дете беше сместена во државен карантин во ...
| | веќе видена | слични

Рубриката #ШтоТиТежи постои за одговарање конкретни прашања што ги мачат младите. Група на психолози-психотерапевти ќе дадат стручно мислење и совет на ...
| | веќе видена | слични

Пејачката Тања Царовска, која по враќањето од Лондон со ќерка ѝ е во карантин, преку Фејсбук побара помош. Таа преку Фејсбук статус го објави проблемот со кој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Порасна бројот на невработени во државата во април во однос на месец март, поради пандемијата на коронавирусот. Прецизна слика даваат податоците кои ги објави ...
сите 582 | | | веќе видена

Од понеделник најверојатно повторно нема да има полициски час. Оваа најава на вчерашната пресконференција стигна од министерот за здравство Венко Филипче. Но, ...
сите 574 | | | веќе видена

Орце Ѓорѓиевски, Член на ИК во ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за тоа дека треба да има сериозни реформи во ...
сите 619 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи на прес-конференција изјави дека постои индивидуална одговорност за големиот број на заразени ...
сите 533 | | | веќе видена

Градоначалникот на Лос Анџелес, Ерик Гарсети, изјави дека од синоќа се укинува полицискиот час што во градот беше воведен од минатата недела. Полицискиот час ...
сите 209 | | | веќе видена

Лидерот на ДУИ Али Ахмети на 18-годишнината од партијата посака Албанец за премиер. Ова побуди низа реакции кај политичките субјекти во земјава. СДСМ како ...
сите 67 | | | веќе видена

Ако се потврди денешната бројка, која според неофицијални информации може да достигне и над 200, следната мерка што ќе биде воведена е полициски пунктови на ...
сите 266 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Тајното писмо“ во книгите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: