Во кавга поради музика сопственик на кафеана го фрлил гостинот од тераса кој починал на лице место


Марко Ѓуриќ (28 г.) од околината на Трстеник е убиен во кафеана „Доминик и Маријана“ во селото Грабовац поради кавга околу музиката ! Полицијата го упасила ...
| | веќе видена | слични

Рано утрово околу 3:15 часот, непознат маскиран сторител со бензин го полеал и подметнал пожар на угостителскиот објект Опера бар кој се наоѓа во склоп на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во сред полициски час, околу 3.15 часот утринава, засега непознато лице со канта бензин го пали познатиот „Опера паб“, што се наоѓа кај Националниот опера и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 160 | | | веќе видена

Образованието е систем којшто се подготвува подолг период и реформите не се прават од денес за утре. Сега дојде времето за оваа промена со којашто фокусот на ...
сите 482 | | | веќе видена

Португалскиот министер за надворешни работи Августо Сантош Силва изјави во Европскиот парламент дека целите на неговата земја како претседавач на ЕУ во областа ...
сите 242 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Шефот на државата во интервју за Тв ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во кавга поради музика сопственик на кафеана го фрлил гостинот од тераса кој починал на лице место

Од:
До кого (е-маил):
Порака: