Вирологот Глигиќ: Вирусот може со часови да опстојува на предметите околу болниот

Вирологот Ана Глигиќ предупредува дека вирусот може со часови да опстојува на предметите околу болниот . Затоа таа препорачува честа дезинфекција и ...
| | веќе видена | слични

СДСМ започна предизборна кампања на грбот на здравјето на македонските граѓани. И медицинските маски си добија партиска припадност. СДСМ го ризикува здравјето ...
| | веќе видена | слични

Останато

Микробиологот д-р Никола Пановски, препорачува во скопските општини Чаир, Сарај, Гази Баба и Бутел каде има најмногу заболени од коронавирус, да се стават во ...
сите 527 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска повтори дека во наредниот период МВР ќе објави информации за отворените истраги во кои се инволвирани и ...
сите 267 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вирологот Глигиќ: Вирусот може со часови да опстојува на предметите околу болниот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: