Граѓаните против сечата на дрворед


Тротоарите долж булеварот Никола Карев или Пластичарска улица не се ослободени за движење на пешаци и велосипеди после реконструкцијата. Од двете страни долж ...
| | веќе видена | слични

Наместо зеленило, улицата „Цветан Димов“ завлера во доцните часови беше поделена со бетонски барикади. Градоначалникот на Град СКопје, Петре Шилегов пред да се ...
| | веќе видена | слични

Град Скопје реши да му стави крај на дивјачкото возење во Чаир па булеварот Цветан Димов вечерва доби бетонска банкина, дознава 24 Инфо.ЈП”Улици и патишта” ...
| | веќе видена | слични

Останато

Можно ли е 5 ти јули да биде заеднички прифатлив термин за одржување на изборите. Во исчекување на нова лидрска, но и поместување на позиции. O д Мала Речица ...
сите 911 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 281 | | | веќе видена

Коронавирусот не ги плаши жителите на Шуто Оризари. Во оваа скопска населба раздвижено е и за време на полицискиот час. Дел од жителите велат дека короната е ...
сите 221 | | | веќе видена

Прва награда за ученичката во трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ 0д Охрид, Сара Џелили за најдобра литературна творба на наградниот литературен конкурс по ...
сите 124 | | | веќе видена

Уште не се знае кога угостителските објекти ќе очнат со работа. Тоа, според информациите, треба да го одлучи Владата на својата наредна седница, која се ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Граѓаните против сечата на дрворед

Од:
До кого (е-маил):
Порака: