Битолчанец во нива пронашол артилериска граната од Првата светска војна

2 копии

Жител на битолското село Драгарино додека работел на нива во атарот на селото, пронашол стара артилериска граната од Првата светска војна. Увид извршила екипа ...
| | веќе видена | слични

Жител на битолското село Драгарино додека работел на нива во атарот на селото, пронашол стара артилериска граната од Првата светска војна.Увид извршила екипа ...
| | веќе видена | слични

Останато

И додека на некои раскрсници полицијата ги проверува дозволите за движење, на друга раскрсница во време на целосен карантин, се бараше по некој денар за леб! ...
сите 242 | | | веќе видена

Нов инцидент поврзан со полицијата во Соединеттие американски држави. 75 годишно лице се наоѓа во критична состојба откако учествувало на протестите во градот ...
сите 349 | | | веќе видена

Во Вашингтон за утре е закажен голем протест против расната сегрегација и неправдата околу полициското насилство врз црномурестото население во САД. Протестот ...
сите 226 | | | веќе видена

Додека траеше погребот на Џорџ Флојд, насилните протести продолжија ширум САД. Кулминација на полициската бруталност на плоштадот Нијагара во Бафало точно пред ...
сите 187 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битолчанец во нива пронашол артилериска граната од Првата светска војна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: