Од вторник повторно ќе се издаваат лекарски уверенија за возачки дозволи во Делчево


По двомесечна пауза, започнува со работа Комисијата за издавање лекарски уверенија за кандидатите кои полагаат возачки испит во Делчево. Повторното издавање ...
| | веќе видена | слични

-Со оваа криза стана уште повидливо дека здравството е еден од основните општествени столбови. После децениско чекање, конечно работите се менуваат, наскоро ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Општина Бутел, Велимир Смилевски, денеска како гест на почит и внимание спрема медицинскиот персонал им додели подароци на целиот здравствен ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Македонското здравство реагираше навремено и добро се справи со пандемијата со коронавирусот. Состојбата со епидемијата на коронавирусот е под контрола. Бројот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На почетокот сакам да изразам јавна благодарност до сите доктори, медицински сестри, лаборанти, возачи и други медицински и технички персонал од Инфективната ...
| | веќе видена | слични

Кумановското здружение на пензионери од наредниот вторник ќе почне со поделба на вредносни ваучери за членовите кои примаат најниска пензија, соопштија денеска ...
| | веќе видена | слични

На денешната пресконференција Бисера Костадиновска од СДСМ-Битола рече дека овој вирус не смее и не треба да подразбира крах на општеството, економијата, и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Секое одложување на изборите е на штета а здравјето на граѓаните, на штета на економијата и на демократијата. Лесно е да се направи разлика меѓу оние што само ...
сите 784 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 281 | | | веќе видена

Прва награда за ученичката во трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ 0д Охрид, Сара Џелили за најдобра литературна творба на наградниот литературен конкурс по ...
сите 124 | | | веќе видена

Неспособноста на Владата се повеќе се гледа. Македонија во последно деноноќие има 37 новозаболени, а Словенија 4 дена по ред нема заболен од Ковид-19, се вели ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од вторник повторно ќе се издаваат лекарски уверенија за возачки дозволи во Делчево

Од:
До кого (е-маил):
Порака: