Сеќавање на ,,Мајските поплави”, како изгледаше Србија пред шест години? (ФОТО)


Срушени куќи, автомобили кои пловат, градови кои ги снема преку ноќ, но и солидарност, помош…така може да се опише катастрофалната поплава во Србија, 2014-та ...
| | веќе видена | слични

Врвот на поплавата во Мичиген се очекува вечерва, а жителите би требало да се евакуираат, рекла гувернерката Гречен Вајтмер, пренесува Ројтерс. Поплавата во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Гувернерката на Мичиген, Гречен Витмер прогласи вонредна состојба во еден округ откако во ист ден попуштија две брани, предупредувајќи дека центарот на Мидленд ...
| | веќе видена | слични

Останато

Националната пливачка федерација бара од Владата да се пуштат базените во употреба, тие до Министерството за здравство испратија предлог мерки за пливање во ...
сите 357 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 156 | | | веќе видена

ПОРАСНА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ, НОВИ 52 Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи ...
сите 190 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски,оствари телефонски разговор со поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск.Од неговиот Кабинет, информираат дека ...
сите 214 | | | веќе видена

Жива музика, играње на маса, гушкање. Ова, меѓу другото, го затекнале пазарните инспектори синоќа, додека вршеле контроли во угостителските објекти кои од ...
сите 66 | | | веќе видена

Дали пандемијата навистина стивнува, или олабавувањето на мерките ќе биде ново „масло“ на огнот, д-р Никола Пановски вечерва изјави на Канал 5 телевизија дека ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сеќавање на ,,Мајските поплави”, како изгледаше Србија пред шест години? (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: