Шопинг треска: Забранетото пробување облека не ги премисли скопјани за да го искористат попустот (ФОТО)

Од вчера почна со работа најголемиот шопинг центар во градот Скопје Сити мол. Дел од граѓаните како да чекаа на отворањето, па веднаш побрзаа да ги посетат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата денеска ги донесе измените и дополнувањата на протокол за одржување на седници на органи на управување и конференции, според кој бројот на учесници не ...
| | веќе видена | слични

Владата пред извесно време ги објави протоколи кои произлегуваат од Планот за намалување на рестриктивните мерки за спречување на ширење на коронавирусот. Во ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за планинарски водичи при Федерацијата на планинарски спортови на Македонија донесе повеќе препораки за активности на планина во наредниот период, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Можно ли е 5 ти јули да биде заеднички прифатлив термин за одржување на изборите. Во исчекување на нова лидрска, но и поместување на позиции. O д Мала Речица ...
сите 717 | | | веќе видена

Коронавирусот не ги плаши жителите на Шуто Оризари. Во оваа скопска населба раздвижено е и за време на полицискиот час. Дел од жителите велат дека короната е ...
сите 221 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 281 | | | веќе видена

Прва награда за ученичката во трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ 0д Охрид, Сара Џелили за најдобра литературна творба на наградниот литературен конкурс по ...
сите 124 | | | веќе видена

Уште не се знае кога угостителските објекти ќе очнат со работа. Тоа, според информациите, треба да го одлучи Владата на својата наредна седница, која се ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шопинг треска: Забранетото пробување облека не ги премисли скопјани за да го искористат попустот (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: