Шпаркасе и Охридска банка се дел од Групација која денес слави 195 години постоење

На почетокот на 19 век доминирале политички, економски и социјални немири и во тие моменти се случила промена во европскиот поредок, а населението се нашло во ...
| | веќе видена | слични

Европската централна банка ги потсетува банките за нивната ранливост на ИТ и сајбер напади за време на тековната пандемија на коронавирусот. ЕЦБ забележува ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Петта година по ред, светскиот финансиски магазин „Global Finance“ , ја прогласува Охридска банка, за Најдобра банка во Македонија. Оваа публикација, издадена ...
| | веќе видена | слични

По петти пат во континуитет Светскиот финансиски магазин „Глобал фајнанс”, ја прогласува „Охридска банка” за најдобра банка во земјава. – Да се биде прогласен ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Економијата на еврозоната веројатно нема да се врати на нивото пред пандемијата до идната година, а закрепнувањето би можело да трае подолго, изјави главниот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Се уште нема одлука во однос на можноста за враќање на рестриктивните мерки, кои што ги најавивме во текот на вчерашниот ден, во смисла на тоа дека Комисијата ...
сите 829 | | | веќе видена

„Она што не плаши е дека земјата е рекордер по бројот на заболени од Ковид-19 во регионот “ – одговори Христијан Мицкоски на вчерашната порака на Зоран Заев ...
сите 349 | | | веќе видена

Полупразни или целосно празни се угостителските објекти во Кавадарци. Угостителите алармираат дека ограниченото работење може да стави клуч на врата на нивните ...
сите 185 | | | веќе видена

Националната гарда е забележана на улиците на Вашингтон по деновите на насилни немири низ десетици американски градови додека американскиот претседател Доналд ...
сите 287 | | | веќе видена

Со засега двајца од повисоките функционери во партијата заразени, технички премиер повторно приморан да седи дома, сите кандидати од цела изборна единица во ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шпаркасе и Охридска банка се дел од Групација која денес слави 195 години постоење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: