Претседателот Пендаровски одобри нова вонредна состојба


Носителот на првата изборна единица од СДСМ Никола Димитров порача дека мора да се искористи периодот пред најавите за наесен за втор бран на коронавирусот и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

о услови кога Комисијата за заразни болести предвидува втор бран на епидемијата наесен, мора да се искористи овој период и веднаш штом се создадат услови да се ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Техничкиот премиер Оливер Спасовски, кој е од редовите на СДСМ, смета дека парлементарните избори треба да се одржат за 22 дена по завршувањето на вонредната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за здравство апелира до граѓаните да ги почитуваат во целост мерките и препораките за заштита од коронавирусот.Посебно се апелира сите граѓани ...
сите 652 | | | веќе видена

Француските угостители се подготвуваат за повторно отворање на нивните локали, предвидено со втората фаза за излегување од изолацијата воведена поради ...
сите 202 | | | веќе видена

Да се оди на избори или не прашање е сега. Шекспировата дилема во македонски услови на пандемија се наметнува поради зголемениот број на заболени и починати од ...
сите 479 | | | веќе видена

Кој има право да ги легитимира гостите кои влегуваат во кафулињата и рестораните, за да се дознае дали тие навистина се припадници на исто семејство. Дали тоа ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателот Пендаровски одобри нова вонредна состојба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: