Ковид-19/Косово: Втора фаза од 18 мај со олеснети мерки за малите бизниси и граѓаните

Владата на Косово најави дека од 18 мај ќе се спроведуваат нови, олеснети мерки за заштита од епидемијата на Ковид-19, меѓу кои е и зголемувањето на времето ...
| | веќе видена | слични
8 копии
6 копии
8 копии

Неколку десетици граѓани од муслиманска вероисповест вчера на главниот плоштад на косовскиот главен град одржаа верски ритуал на клањање на икиндискиот намаз ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Исламската заедница на Косово (ИЗК), по консултациите со косовските здравствени власти, одлучи, и покрај барањата на верниците, џамиите и натаму да останат ...
| | веќе видена | слични
3 копии
8 копии

Исламската заедница на Косово (ИЗК), по консултациите и во соработка со Министерството за здравство, оцени дека во земјата и натаму постои опасност од ширење ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во директно вклучување во Клик Плус на ТВ21 , Арбр Адеми од Европскиот фронт синоќа рече дека не го признаваат резултатот од изборите, со оглед на тоа што ДИК ...
сите 558 | | | веќе видена

Минатонеделниот атентат врз словачкиот премиер Роберт Фицо се истражува како тежок обид за убиство со предумисла, изјави денеска генералниот обвинител Марош ...
сите 495 | | | веќе видена

Иранскиот претседател Ебрахим Раиси, кој минатиот викенд загина во хеликоптерска несреќа, денеска ќе биде погребан во неговиот роден град Машхад. Раиси треба ...
сите 351 | | | веќе видена

Скандалот на Клиниката за токсикологија веќе некое време ја тресе јавноста. По тој повод се огласи и поранешниот министер за надворешни работи, Никола ...
сите 126 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 294 | | | веќе видена

Протоколите се позитивни за Грција и од геополитички причини и од економски-развојни причини и добро е да се ратификуваат, истакна лидерот на СИРИЗА Стефанос ...
сите 386 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковид-19/Косово: Втора фаза од 18 мај со олеснети мерки за малите бизниси и граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: