Колони возила на словенечко-хрватската граница по укинувањето на карантинот

Словенците масовно тргнаа на викенд од соседна Хрватска, откако Владата одлучи да го укине задолжителниот карантин за оние кое се враќаат во земајта од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

– Од Фондот за здравствено осигурување на Словенија објавија дека поради епидемијата со коронавирусот и падот на економијата годината ќе ја завршат со 129 ...
| | веќе видена | слични
5 копии
8 копии

Словенија ја зајакна граничната контрола кон Италија, откако викендов голем број Италијанци влегоа во земјата користејќи алтернативни премини, јави дописникот ...
| | веќе видена | слични

Според пресметките од Фондот за здравствено осигурување на Словенија корона кризата во првите 5 месеци од годината ја „раситни“ сметката на оваа институција па ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии
2 копии
повеќе

Останато

Минатонеделниот атентат врз словачкиот премиер Роберт Фицо се истражува како тежок обид за убиство со предумисла, изјави денеска генералниот обвинител Марош ...
сите 495 | | | веќе видена

Во директно вклучување во Клик Плус на ТВ21 , Арбр Адеми од Европскиот фронт синоќа рече дека не го признаваат резултатот од изборите, со оглед на тоа што ДИК ...
сите 453 | | | веќе видена

Судија на претходна постапка при Основниот кривичен суд Скопје одреди мерки за претпазливост на Иџет Мемети, член на Советот на јавни обвинители и поранешен ...
сите 231 | | | веќе видена

Седум месеци од избувнувањето на конфликтот меѓу Израел и Хамас предизвикан од терористичките напади на палестинската воена организација, претседателот на ...
сите 367 | | | веќе видена

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари нема решено дали ќе биде во идниот владин состав како министер. Тој потврди дека дел од пишувањата на некои медиуми ...
сите 254 | | | веќе видена

Скандалот на Клиниката за токсикологија веќе некое време ја тресе јавноста. По тој повод се огласи и поранешниот министер за надворешни работи, Никола ...
сите 136 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 294 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колони возила на словенечко-хрватската граница по укинувањето на карантинот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: