Славески: Ребалансот на Буџетот е доказ дека приоритет на оваа влада не беше економската ситуација туку ГРАБЕЖОТ И ТЕНДЕРИТЕ


Конечно владата предложи ребаланс на Буџетот на Република Македонија за 2020 година, како што разбравме од пресот кој што пред малку се одржа од страна на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Мицкоски е против тоа 550 милиони евра да завршат кај 730.000 граѓани, кај фирмите, во стопанството и економијата, пишуваат во соопштение од СДСМ како реакција ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Наредната недела ќе почне носењето на првите уредби за третиот сет економски мерки, најави денеска премиерот Оливер Спасовски.– Како ќе се носи уредбата, така ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пандемијата предизвикана од COVID – 19 вирусот создаде досега невидени предизвици со изразени социо-економски последици, a најголемо влијание имаше врз малите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Професорот Лазар Јовевски во гостувањето во емисијата „Што не е јасно“ на телевизија Алфа истакна дека требаше да се превземат мерки за помош на стопанството и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата доцни со мерките за помош на стопанството, третиот сет мерки уште не е донесен со уредби, а вториот каска со практичната имплементација истакна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Меѓународни релевантни институции оценуваат дека Република Северна Македонија најдобро ќе се справи со економските последици од здравствената криза. Мерките ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Граѓаните на Северна Македонија не би сакале да ги стават во опасност односите со Грција, вели министерот за надворешни работи на Грција, Јоргос Герапетритис ...
сите 441 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, зборуваше за атентатот на словачкиот премиер Роберт Фицo и посочи еден детаљ што го смета за впечатлив. “Знаете ли ...
сите 459 | | | веќе видена

Прегласувањето на седумте избирачки места во петтата и шестата изборна единица ќе се одржи на 22 мај соопшти вчера на седница Државната изборна комисија по ...
сите 390 | | | веќе видена

„Се гордеам со мојата Македонија ,што на најдемократски и најмасовен начин избра прва дама,жена за претседател на државата.Тоа е професорката Гордана ...
сите 233 | | | веќе видена

Ако играат чесно, ВМРО-ДПМНЕ нека го врати уставното име во првите денови. Ги имаат бројките со другите партии, вели министерот за правда, Кренар Лога. „Штом ...
сите 167 | | | веќе видена

Илјадници активисти се собраа синоќа во центарот на Тел Авив барајќи предвремени избори и итен договор за ослободување на израелските заложници во Појасот ...
сите 343 | | | веќе видена

Албанците ќе имаат шест министри во идната влада која ќе се формира на почетокот на јуни, изјави еден од лидерите на коалицијата Вреди, Арбен Таравари, во ...
сите 255 | | | веќе видена

Седум лица се повредени во тешката сообраќајна несреќа која ноќта во саботата се случи на улица „Водњанска“, пред влезот на Клиничкиот центар. Од Мунистеството ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Славески: Ребалансот на Буџетот е доказ дека приоритет на оваа влада не беше економската ситуација туку ГРАБЕЖОТ И ТЕНДЕРИТЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: