Се врти ли Пендаровски кон ставот на ВМРО-ДПМНЕ за изборите?


7 копии

Македонија продолжува со црните биланси од епидемијата. Заради лошото менаџирање со кризата, наместо да се стишува, епидемијата се уште е на нивото кога беше ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Техничкиот премиер Оливер Спасовски, кој е од редовите на СДСМ, смета дека парлементарните избори треба да се одржат за 22 дена по завршувањето на вонредната ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ во соопштение до јавноста повторно обвинува дека вештачки се прикажува дека епидемијата е под контрола, со цел да се оди на предвремени избори. ...
| | веќе видена | слични

Во последното деноноќие во Македонија се регистрирани вкупно 23 нови случаи на заболени и еден починат од корона вирусот.           Ова покажува дека Зоран ...
| | веќе видена | слични

Франција е последната земја која вториот круг од локалните избори го закажа на 28 јуни, повеќе од три месеци по првиот круг организиран среде пандемијата од ...
| | веќе видена | слични

Политичкиот експерт и поранешен пратеник, Насер Зибери за емисијата „360 степени“ на Ал Сат ТВ зборуваше за престојните избори и датумот на нивното одржување. ...
| | веќе видена | слични

Универзитетскиот професор Сефер Тахири во дебата на „360 Степени“ за Ал Сат ТВ зборуваше за корона-кризата и можниот датум за одржувањето на парламентарните ...
| | веќе видена | слични

Се влошува билансот на здравствените параметри поврзани со епидемијата на корона во Македонија. За еден ден имавме 40 нови заразени од Корона и значително ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И вчера сме имале 120 новозаболени од коронавирусот, се гледа од податоците на Институтот за јавно здравје, кои се објавени денеска. Како што е познато, ...
сите 830 | | | веќе видена

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Ако Мицкоски се грижеше за здравјето на граѓаните, немаше да ги крши здравствените мерки, вели лидерот на СДСМ, Зоран Заев, откако Заев вели дека ако само ако ...
сите 281 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 199 | | | веќе видена

Двајца полицајци биле застрелани, а трет бил прободен во судир со осомничен во Бруклин доцна во средата вечерта, пренесува „Њујорк пост“.Престрелката се ...
сите 277 | | | веќе видена

Поранешниот американски претседател Барак Обама вчера ги повика Американците да ја искористат итноста на протестите заради смртта на Афроамериканецот Џорџ ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се врти ли Пендаровски кон ставот на ВМРО-ДПМНЕ за изборите?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: