Влада: Службените патувања ќе се остваруваат исклучиво поврзни со КОВИД-19 или евроатланстки процеси


Владата на Република Северна Македонија на денешната 53-та седница донесе заклучок да достави предлог до Претседателот на Република Северна Македонија со ...
| | веќе видена | слични

Прoтестот закажан за денеска во 13 часот против полициcкиот час, 5Г мрежата и задолжителната вaкцинa против корoнавирусот, е откажан, соопшти Драган ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Нова вонредна состојба во траење од 14 дена за справување со економските ефекти поврзани со Ковид-19, како и за заокружување на здравствените одговори на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски прогласи нова вонредна состојба во траење од 14 дена поради кризата со ковид-19. Како причина за тоа ги наведе спроведување на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Нема дилеми, Зоран Заев е подготвен на се’ за да си обезбеди каков-таков политички спас и помал пораз на изборите, вели во интервју за Курир претседателот на ...
сите 238 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 194 | | | веќе видена

Двајца полицајци биле застрелани, а трет бил прободен во судир со осомничен во Бруклин доцна во средата вечерта, пренесува „Њујорк пост“.Престрелката се ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Влада: Службените патувања ќе се остваруваат исклучиво поврзни со КОВИД-19 или евроатланстки процеси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: