Се искарале, па со шише ја удрил сопругата, семејно насилство во Берово


Жителка на беровското село Смојмирово е повредена откако нејзиниот сопруг ја удрил со шише. На повредрната е Ф.Џ. која претходно со својот сопруг имале ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Вчера попладне, додека полициски службеник од СВР Тетово одел за на работа со возилото на неговиот другар, на улица „107“, едно лице со неговото патничко ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Утринава воспитувач пријавил дека од Домот се оддалечила 17- годишна штитеничка. „На 21.05.2020 во 10.00 часот во Полициската станица Карпош, воспитувач во ...
| | веќе видена | слични

Две возила се судриле во Тетово, по што еден од возачите наместо да се договори, физички го нападнал другиот и си заминал. „На 21.05.2020 во 21.00 часот во ...
| | веќе видена | слични

Две скопјанки вчера биле тепани на јавно место, а ќотек вчера изеле и двајца нивни сограѓани во неколку инциденти во главниот град. Скопјанката В.Т.(36) околу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Минатонеделниот атентат врз словачкиот премиер Роберт Фицо се истражува како тежок обид за убиство со предумисла, изјави денеска генералниот обвинител Марош ...
сите 495 | | | веќе видена

Во директно вклучување во Клик Плус на ТВ21 , Арбр Адеми од Европскиот фронт синоќа рече дека не го признаваат резултатот од изборите, со оглед на тоа што ДИК ...
сите 391 | | | веќе видена

Скандалот на Клиниката за токсикологија веќе некое време ја тресе јавноста. По тој повод се огласи и поранешниот министер за надворешни работи, Никола ...
сите 126 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 294 | | | веќе видена

Протоколите се позитивни за Грција и од геополитички причини и од економски-развојни причини и добро е да се ратификуваат, истакна лидерот на СИРИЗА Стефанос ...
сите 386 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се искарале, па со шише ја удрил сопругата, семејно насилство во Берово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: