Какви се очекувањата на НЛБ Банка за претстојниот период?

Европската централна банка ги потсетува банките за нивната ранливост на ИТ и сајбер напади за време на тековната пандемија на коронавирусот. ЕЦБ забележува ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Петта година по ред, светскиот финансиски магазин „Global Finance“ , ја прогласува Охридска банка, за Најдобра банка во Македонија. Оваа публикација, издадена ...
| | веќе видена | слични

По петти пат во континуитет Светскиот финансиски магазин „Глобал фајнанс”, ја прогласува „Охридска банка” за најдобра банка во земјава. – Да се биде прогласен ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Економијата на еврозоната веројатно нема да се врати на нивото пред пандемијата до идната година, а закрепнувањето би можело да трае подолго, изјави главниот ...
| | веќе видена | слични

На почетокот на 19 век доминирале политички, економски и социјални немири и во тие моменти се случила промена во европскиот поредок, а населението се нашло во ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Техничкиот министер од ВМРО-ДПМНЕ, Наќе Чулев продолжува со незрелото, несериозно и неодговорно однесување. Чулев не е способен да воведе ред ниту во ...
сите 240 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести најдоцна до утре ќе одлучи дали ќе предложи враќање на рестриктивните мерки за време на продолжениот викенд, пред христијанскиот ...
сите 233 | | | веќе видена

Вирусот Ковид 19 е реална појава и затоа никој не смее да ја игнорира оваа закана, бидејќи на тој начин ја загрозува личната и колективната здравствена ...
сите 264 | | | веќе видена

Полупразни или целосно празни се угостителските објекти во Кавадарци. Угостителите алармираат дека ограниченото работење може да стави клуч на врата на нивните ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Какви се очекувањата на НЛБ Банка за претстојниот период?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: