Се додаваат 50 милиони евра на Ковид програмата за стимулирање на приватната потрошувачка на граѓаните со фокус на домашната економија и поддршка на приватниот сектор


Министерката за финансии, Нина Ангеловска на прес-конференцијата на Владата даде детално образложение за проекциите во приходната и расходната страна на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во текот на седницата одржана на 15 мај 2020, Владата на Република Северна Македонија донесе уредба за изменување и дополнување на буџетот за 2020 со цел да ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Повторно сме сведоци дека владата продолжува да создава конфузија, но не само кај бизнис секторот, туку и меѓу граѓаните. Отсуствува долгорочна стратегија за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Ребалансот на буџетот е донесен со задоцнување, а непродуктивните трошоци не се доволно скратени – реагираат од Институтот за економски истражувања Фајненс ...
| | веќе видена | слични

Ребалансот на Буџетот е задоцнет и предизборен и најверојатно до крајот на годината ќе треба уште еден ребаланс – сметаат од Институтот Finance Think . Има ...
| | веќе видена | слични

Ребалансот беше очекуван, но донесен со значајно задоцнување, во контект на потребата тој да ја демонстрира посветеноста на владата кон кратење на сите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата го усвои Ребалансот на Буџетот на 15 мај 2020. Ребалансот беше очекуван, но донесен со значајно задоцнување, во контект на потребата тој да ја ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Лагата на Заев дека мерките на СДСМ ќе имаат ефект за закрепнување на економијата е иста со онаа лага дека од Арачиново ќе има 300 пилоти. Едно е исто и тогаш ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Скопје и Тетово се градовите во кои се регистирани најголем број на случаи на коронавирус во Македонија.Скопскиот и тетовскиот во моментов се најзафатени ...
сите 502 | | | веќе видена

Американскиот секретар за одбрана, Марк Еспер, изјави дека не го поддржува предлогот на претседателот Доналд Трамп за активирање на Законот за ангажирање на ...
сите 329 | | | веќе видена

Непочитувањето на препораките на здравствените експерти резултираше со десетици заболени високи функционери на СДСМ. Да ги почитуваа препораките немаше да ги ...
сите 433 | | | веќе видена

Уште рано утринава скопјани ги запоседнаа маркетите со цел да ги набават потребните намирници за долгиот претстоен карантински викенд, кој ќе трае три дена, ...
сите 151 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 139 | | | веќе видена

И натаму во САД како да е војна, не стивнуваат протестите и реакциите по убиството на Џорџ Флојд. Америка се чини дека се подели на два табора. Оние кои го ...
сите 284 | | | веќе видена

Мерките за ограничено движење за време на претстојниот продолжен викенд во Скопје ги предлагаме за сите општини, бидејќи градот практично е една функционална ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се додаваат 50 милиони евра на Ковид програмата за стимулирање на приватната потрошувачка на граѓаните со фокус на домашната економија и поддршка на приватниот сектор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: