Претставен ребалансот на Буџетот за 2020 година, се намалуваат буџетските приходите, а расходите растат за 3,95 милиони евра


Министерката за финансии, Нина Ангеловска на прес-конференцијата на Владата даде детално образложение за проекциите во приходната и расходната страна на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Ребалансот на буџетот е донесен со задоцнување, а непродуктивните трошоци не се доволно скратени – реагираат од Институтот за економски истражувања Фајненс ...
| | веќе видена | слични

Ребалансот на Буџетот е задоцнет и предизборен и најверојатно до крајот на годината ќе треба уште еден ребаланс – сметаат од Институтот Finance Think . Има ...
| | веќе видена | слични

Ребалансот беше очекуван, но донесен со значајно задоцнување, во контект на потребата тој да ја демонстрира посветеноста на владата кон кратење на сите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата го усвои Ребалансот на Буџетот на 15 мај 2020. Ребалансот беше очекуван, но донесен со значајно задоцнување, во контект на потребата тој да ја ...
| | веќе видена | слични

На 25 март ја повикавме Владата за навремени мерки за спас на економската активност, со добра таргетираност, со цел ублажување на ефектите од ширењето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Едно девојче било снимено како вреска од болка откако полицијата наводно го испрскало со солзавец на протестите кои што се случуваат во САД поради смртта на ...
сите 352 | | | веќе видена

Смртта на Џорџ Флојд е предизвикана од застој на срцето, стои во заклучокот на патологот на округот Хенепин после завршната аутопсија спроведена над телото на ...
сите 269 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 178 | | | веќе видена

Мерките за ограничено движење за време на претстојниот продолжен викенд во Скопје ги предлагаме за сите општини, бидејќи градот практично е една функционална ...
сите 79 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 83 | | | веќе видена

Вечерва на „Топ Тема“ Арбен Зибери посочи дека Комисијата за заразни болести ниту еднаш нема посочено дека е време или не е време за избори. Очигледно е дека ...
сите 171 | | | веќе видена

Вечерва во емисијата „Топ Тема“ гостуваше директорот на јавно здравје, Арбен Зибери кој што посочи дека поради новостаната ситуација со нагло зголемување на ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претставен ребалансот на Буџетот за 2020 година, се намалуваат буџетските приходите, а расходите растат за 3,95 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: