Претставен ребалансот на Буџетот за 2020 година, се намалуваат буџетските приходите, а расходите растат за 3,95 милиони евра


Министерката за финансии, Нина Ангеловска на прес-конференцијата на Владата даде детално образложение за проекциите во приходната и расходната страна на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Ребалансот на буџетот е донесен со задоцнување, а непродуктивните трошоци не се доволно скратени – реагираат од Институтот за економски истражувања Фајненс ...
| | веќе видена | слични

Ребалансот на Буџетот е задоцнет и предизборен и најверојатно до крајот на годината ќе треба уште еден ребаланс – сметаат од Институтот Finance Think . Има ...
| | веќе видена | слични

Ребалансот беше очекуван, но донесен со значајно задоцнување, во контект на потребата тој да ја демонстрира посветеноста на владата кон кратење на сите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата го усвои Ребалансот на Буџетот на 15 мај 2020. Ребалансот беше очекуван, но донесен со значајно задоцнување, во контект на потребата тој да ја ...
| | веќе видена | слични

На 25 март ја повикавме Владата за навремени мерки за спас на економската активност, со добра таргетираност, со цел ублажување на ефектите од ширењето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Пендаровски го потпиша указот за законот за априлскиот попис, но клинчот меѓу власта и опозицијата за веродостојноста на оваа операција не ...
сите 501 | | | веќе видена

Сите снимки на поранешниот претседател Доналд Трамп и неговата администрација се избришани од Јутјуб каналот на Белата куќа. На Јутјуб каналот на Белата куќа ...
сите 239 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 25 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 274 лица сомнителни и ...
сите 441 | | | веќе видена

Државната матура е изборна и оние кои не сакаат да ја полагаат, имаат можност да изберат училишна матура или стручен испит, и може да полагаат токму тоа што го ...
сите 297 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Во синоќешното интервју за ТВ Клан, ...
сите 200 | | | веќе видена

Во очекување на потписот на указот на Законот за попис од претседателот на државата Стево Пендаровски, лидерите на владејачките партии пред јавноста ја ...
сите 549 | | | веќе видена

Претставници од Здруженијата на лицата со попреченост кои денес учествуваа на консултативниот состанок во врска со образовната концепција дадоа целосна ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претставен ребалансот на Буџетот за 2020 година, се намалуваат буџетските приходите, а расходите растат за 3,95 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: