КОВИД-19 да биде признаено како професионално заболување за сите работни места


Македонското здружение за заштита при работа (МЗЗПР) апелира на национално ниво да се иницира ревизија на Проценките на ризик на сите работни места каде што ...
| | веќе видена | слични

Дополнителниот заменик министер за информатичко општество и администрација Невенка Стаменковска Стојковски во реакцијата на својот профил на Фејсбук во врска ...
| | веќе видена | слични
6 копии
7 копии

Дополнителната заменичка министерка за информатичко општество и администрација Невенка Стаменковска-Стојановска во статус на Фејсбук реагираше на изјавата на ...
| | веќе видена | слични

На Фејсбук, дополнителната заменик министерка за информатичко општество и адмнистрација Невенка Стаменковска Стојковски напиша: Секој ден Владата на Зоран Заев ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Секој ден Владата на Зоран Заев најавува кратење на платите на вработените во јавниот сектор иако на голем дел веќе им се намалени како антикризна мерка во ...
| | веќе видена | слични

По изјавата на министерката за финансии Нина Ангеловска за намалување на платите во јавната администрација дадена за време на гостувањето на Телма, реагираше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Десетина службеници во генералната дирекција на УЈП ќе бидат ставени во самоизолација, поради контакт со директорката Сања Лукаревска, која денеска објави дека ...
сите 252 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски вчера, по седницата на Советот за безбедност, откри дека партиите биле блиску до договор за датум за избори, но последните два ...
сите 186 | | | веќе видена

Адвокатот Сашо Дукоски го запраша судот зошто обвинителството не дозволило во целост да се вештачи мобилниот телефон на Бојан Јовановски за да се види со кого ...
сите 125 | | | веќе видена

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов ...
сите 276 | | | веќе видена

Паричните права од социјална и детска заштита за месец мај ќе бидат предвреме исплатени. Министерството за труд и социјална политика ги известува корисниците ...
сите 102 | | | веќе видена

На 15 јуни Грците ја отвораат туристичката сезона , прво за гости од 29 земји а потоа и за сите други. Затоа тие подготвија еден вид „туристички водичи така ...
сите 276 | | | веќе видена

Точно пред три години беше формирана Владата предводена од СДСМ на чие чело застана лидерот на партијата Зоран Заев. Тој денеска на прес-конференција ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОВИД-19 да биде признаено како професионално заболување за сите работни места

Од:
До кого (е-маил):
Порака: