Сбербанк втора година по ред најиновативна банка во Централна и Источна Европа

Втора година по ред, „Сбербанк” е прогласена за најиновативна банка во Централна и Источна Европа, според специјализираниот магазин „Global Finance”. ...
| | веќе видена | слични

Европската централна банка ги потсетува банките за нивната ранливост на ИТ и сајбер напади за време на тековната пандемија на коронавирусот. ЕЦБ забележува ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Петта година по ред, светскиот финансиски магазин „Global Finance“ , ја прогласува Охридска банка, за Најдобра банка во Македонија. Оваа публикација, издадена ...
| | веќе видена | слични

По петти пат во континуитет Светскиот финансиски магазин „Глобал фајнанс”, ја прогласува „Охридска банка” за најдобра банка во земјава. – Да се биде прогласен ...
| | веќе видена | слични

На почетокот на 19 век доминирале политички, економски и социјални немири и во тие моменти се случила промена во европскиот поредок, а населението се нашло во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Скопје и Тетово се градовите во кои се регистирани најголем број на случаи на коронавирус во Македонија.Скопскиот и тетовскиот во моментов се најзафатени ...
сите 760 | | | веќе видена

Непочитувањето на препораките на здравствените експерти резултираше со десетици заболени високи функционери на СДСМ. Да ги почитуваа препораките немаше да ги ...
сите 433 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 157 | | | веќе видена

Обдукцијата покажала дека убиениот Афроамериканец Џорџ Флојд бил позитивен на коронавирус, објави Си-Ен-Ен.Главниот медицински инспектор Ендру Бејкер изјавил ...
сите 265 | | | веќе видена

Синоќа на „Топ Тема“ Арбен Зибери, директорот на Центарот за јавно здравје Скопје изјави дека Комисијата за заразни болести ниту еднаш нема посочено дека е ...
сите 146 | | | веќе видена

Владата вложува максимални напори да направи баланс во заштитата на работниците и функционирањето на компаниите, истакна денеска вицепремиерката задолжена за ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сбербанк втора година по ред најиновативна банка во Централна и Источна Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: