Временска банка – дигитална платформа за поврзување на заедницата

3 копии

Здружението на граѓани „Младите можат“ денеска официјално ќе ја пушти во употреба дигиталната платформа Временска банка која им помага на членовите на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вклучете се во Lyconet мрежата и заработувајтебрзо и лесно од удобноста на вашиот дом Моменталната ситуација со пандемијата и порастот на невработеноста, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Користење на сопственото време, наместо пари, како ресурс за плаќање и размена на услуги со други луѓе, овозможува новата дигитална платформа – временска банка ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Здружението на граѓани „Младите можат“, преку креатонот на Фондот за иновација и технолошки развој, изработи нова дигитална платформа која што ќе помогне на ...
| | веќе видена | слични

Денес се соочуваме со најразлични социјални и еколошки проблеми кои веројатно, со текот на времето, ќе растат во големината. Новата платформа е проект поддржан ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот Стево Пендаровски вчера, по седницата на Советот за безбедност, откри дека партиите биле блиску до договор за датум за избори, но последните два ...
сите 414 | | | веќе видена

Деновиве нагло порасна бројот на нови случаи со КОВИД-19. Во текот на вчерашниот ден беа регистрирани 62 нови случаја, но и двајца починати. По олабавување на ...
сите 368 | | | веќе видена

Вицепремиерката за економски прашања, Мила Царовска, и министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски, од денеска се во самоизолација ...
сите 141 | | | веќе видена

Претседателот Доналд Трамп во петокот вечерта бил однесен во бункер под Белата куќа, откако демонстрациите напредувале кон неа и се појавила закана за неговата ...
сите 311 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 100 | | | веќе видена

По пауза од два ипол месеци текстилот и пластичарските производи се вратија на пазарот во Делчево. Поради мерките за заштита од Ковид-19, во изминатите две ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Временска банка – дигитална платформа за поврзување на заедницата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: